Одна з переваг використання CMS — можливість будувати сторінки без навичок програмування. Зокрема, WordPress має ряд корисних плагінів для цього. З ними можна побудувати що завгодно — від простого блочка до складної цільової сторінки інтернет-магазину в WordPress. Найвідомішим серед таких плагінів є Elementor Page Builder. Давайте зробимо простий огляд того, як будувати сторінки з Elementor у WordPress.
Плагін Elementor у WordPress та його місія
Плагін Elementor допоможе вам зробити контент привабливим та добре структурованим. Він має рейтинг у 5 зірочок на wordpress.org та активне використовується на 2 мільйонах сайтів.
Elementor — зручний у використанні та інтуїтивно зрозумілий інструмент для побудови сторінок. Сотні готових шаблонів та блоків, функція перетягування мишкою, попередній перегляд сторінки, редагування з мобільного, історія змін з відновленням попередньої версії — лиш деякі з його корисних можливостей.
Всі сторінки та секції можна зберігати для повторного використання. Elementor сумісний з усіма WordPress-темами, що дотримуються WordPress-стандартів.
Існує безкоштовна і платна версія плагіна — Elementor Pro. Остання пропонує додаткові можливості (керування ролями, інтеграція CRM, WooCommerce і т.д.), а також 1 рік підтримки. Але сьогодні розглянемо, як користуватися Elementor у його безкоштовній версії.
Як будувати сторінки з Elementor на WordPress-сайті
Elementor — це додатковий плагін, тому за замовчуванням у вас на сайті його не буде. Обравши вкладку “Plugins” у лівому сайдбарі, клікніть “Add New” і починайте друкувати “Elementor” — тоді плагін з’явиться в пошукових результатах.
Кнопки “Install Now” та “Activate” доведуть процес встановлення до логічного завершення. І тепер вкладка “Elementor” з’явиться у лівому сайдбарі.
Всередині неї буде вкладка “Settings”, перейшовши у яку, можна зробити основні та детальні налаштування, а також налаштування стилів. Серед них — можливість увімкнути Elementor для різних типів постів. За замовчуванням він увімкнений для сторінок та постів WordPress.
Тож ви можете створити сторінку, перейшовши на “Pages” — “Add New”, дати їй назву та натиснути “Edit with Elementor”. Тоді вона відкривається в інтерфейсі Elementor замість редактора Gutenberg, що став основним у WordPress 5.
Тепер у вас є вибір між двома можливостями, що представлені відповідними іконками:
- створити сторінку за допомогою додавання елементів
- використати один з готовий шаблонів в якості основи
Якщо ви оберете побудову сторінки за допомогою елементів і клікнете на іконку “Add Section”, Elementor запропонує вам обрати структуру з різної кількості компонентів.
І, звісно, ви зможете додавати елементи з лівої панельки за допомогою перетягування мишкою. Там є 45+ елементів для будь-яких потреб дизайну сторінки, поділені на “Basic,” “General” і “WordPress”. Щоб швидко їх шукати, доступне також пошукове поле.
Приклади елементів наступні:
- заголовки
- картинки
- відео
- іконки
- кнопки
- Google-карти
- індикатори прогресу
- кнопки соцмереж
- фотогалереї
- акордеони
- відгуки
- зіркові рейтинги
- останні новини
- календарі
та багато інших.
Якщо ви оберете створення сторінки з готового шаблону і натиснете на іконку “Add Template”, ви потрапите в бібліотку Elemento з готовими шаблонами сторінок та блочків. Ті, що позначені як “Pro”, є платними, а решта — безкоштовні. Кнопка “Insert” доставить обраний вами шаблон на вашу сторінку.
Коли ви обрали шаблон, його й далі можна змінювати за вашим бажанням, видаляти елементи і додавати нові з лівої панельки. Клікайте на елемент — і Elementor відкриє вам його налаштування.
На лівій панельці з елементами є також загальні налаштування сторінки в Elementor. Наприклад, Default Colors і Default Fonts для ідеального вигляду за вашим бажанням. Окрім вибору кольорів або вставлення їх через код, можна використати кольорові палітри.
Внизу лівої панельки також є декілька кнопок з налаштуваннями. Наприклад, перша веде на Page Settings. Там можна обрати назву сторінки, основне зображення, стилі, статус (чернетка, на модерації, приватна, опублікована і т.д.) і багато іншого.
А кнопка Publish дозволить вам опублікувати, зберегти як чернетку або як шаблон для майбутнього використання.
Підтримка у побудові сторінок
Це був лише коротенький огляд того, як будувати сторінки з Elementor у WordPress. Навіть його безкоштовна версія плагіна містить набагато більше опцій та можливостей. Наша WordPress-команда готова допомогти вам побудувати будь-які сторінки, що відповідатимуть вашим ідеям та побажанням.