Переваги автоматизації тестування для вашого веб-проекту

26.12.2017
Переваги автоматизації тестування для вашого веб-проекту
Автор:

Ще з часів винайдення колеса людство почало цінувати переваги автоматизації. І це не дивно, адже можна просто сидіти і спостерігати, як робота надійно та невтомно робиться за вас. Автоматизація здатна в буквальному сенсі слова врятувати вашу репутацію, суттєво заощадити час і дати вам те, що було неможливо раніше. Яскравий приклад цього — автоматизоване тестування у веб-розробці. Сьогодні обговоримо, як автоматизація може підняти рівень тестування вашого веб-продукту до небес.

Переваги автоматизованого тестування

Навіть у коді найкращих розробників світу трапляються баги. Ось чому тестування стало необхідною частиною розробки веб-проектів. А щоб довести процес до ідеалу, людський інтелект винайшов автоматизовані тести. Давайте розглянемо хоча б декілька з їхніх переваг.

Неймовірна швидкість

Автоматизовані тести творять дива у своїй здатності швидко перевірити кожен «дюйм» — ні, кожен «мікрон» вашого проекту зі швидкістю блискавки. В багатьох випадках, щоб протестувати те саме вручну, могла б знадобитися ціла вічність (а щось і взагалі було б неможливо).

Можливість повторного використання

Одного разу написані досвідченим QA-інженером, тести можуть запускатися знову і знову. Ті самі модулі можна використовувати знову для інших тестів по проекту.

Чудове охоплення різноманітних кейсів

Використовуючи автоматизацію, ви можете швидко покрити величезну кількість варіацій тест-кейсів. Це включає в себе взаємодію з різними операційними системами, браузерами, мобільними пристроями, розширеннями екрану, швидкостями інтернету, а також різні сценарії поведінки користувачів, і так далі.

Самодостатність

Автоматизовані тести можуть працювати в режимі 24/7 без нагляду, а потім просто представляти вам детальні результати.

Вчасне знайдення багів

Можливість швидко зловити баг протягом циклу веб-розробки — безцінна. Команда зможе оперативно вжити заходів, а виправлення пройде швидше і дешевше.

Висока точність без людської похибки

Машини — строгі та точні, у них ніколи не втомлюються очі і вони ніколи не відчувають нестачу каву вранці (адже ви пам’ятаєте про 24/7?). Тож немає шансу, що вони пропустять бодай найменшу деталь.

«Ні» монотонній ручній роботі

Завдяки автоматизованому тестуванню, немає потреби в повторюваних монотонних операціях.

Справжня перевірка на міцність

З автоматичним тестуванням можливо перевірити стійкість сайту перед багатотисячною віртуальною армією активних користувачів (поки не «нагрянула» справжня). Ручне тестування не має подібних можливостей.

Зручні звіти

Після тестування у вас будуть готові логи, які описуватимуть в усіх деталях, які тести було виконано і які баги було знайдено. З-поміж інших переваг, це також дає можливість тестувальнику з легкістю продовжити працю свого колеги.

Коли автоматизоване тестування особливо актуальне

В принципі можна покрити майже будь-який аспект діяльності сайту. Однак, зазвичай обираються ті, що найважливіші для проекту. Крім того, чим більший проект, тим актуальніше для нього автоматизоване тестування, а для багатьох воно стає просто панацеєю.

Автоматизація особливо чудово підходить для регресивного тестування (яке перевіряє, чи все добре після змін), тестування на різних платформах і з різними конфігураціями, функціональне тестування, тестування з навантаженням, стрес-тестування, мобільного тестування і т.д.

Автоматизоване і ручне тестування: друзі, а не суперники

Автоматизоване тестування не є заміною ручного — швидше, це величезна підтримка для нього. В багатьох аспектах взаємодії користувача з сайтом (зручне розташування кнопок, прості дії на кшталт авторизації і т.д.), людські очі та руки лишаються незамінним «інструментом», який конкурентів не має. Тож найкраще поєднувати ручне та автоматизоване тестування — у пропорціях, які підійдуть вашому проекту найкраще.

Короткий погляд на інструменти автоматизованого тестування

Перегляньте наші детальні блоги про автоматизоване тестування на базі Jenkins + Selenium, а також тестування на крос-браузерну і крос-платформну сумісність за допомогою BrowserStack, який підтримує автоматизовані тести. Інші корисні інструменти включать Behat, Behave, Robot Framework, PyTest, Locust, Apache JMeter, Appium і так далі, а їхній вибір залежить від аспектів тестування та особливостей проекту.

Висновок

Майбутнє для вашого проекту виглядає дуже оптимістично. Лише довіртеся автоматизованому тестуванню в руках наших досвідчених QA-інженерів. Зв’яжіться з ними тут, і нехай велика автоматизація розпочнеться!

2 votes, Рейтинг: 5

Також по темі

1

Якісно проведена робота фахівців QA вкрай важлива, оскільки вона дозволяє вам бути впевненим, що ваш веб-сайт буде мати такий функціонал, яким ви його задумали. Хочете дізнатися більше про роботу...

2

Місія QA-тестувальника найвідповідальніша на проекті, адже від нього залежить бездоганна якість сайту. А сьогодні у одного з наших тестувальників є ще одна місія, адже ми попросили його розповісти...

3

Важливими складовими якості веб-продукту є його кросбраузерність та кросплатформенність. Тестування того, як сторінки вашого продукту відображаються на різних десктопних браузерах та мобільних...

4

Як забезпечити себе стабільною автоматизованою системою тестування на базі Jenkins i Selenium.

Subscribe to our blog updates