Користь попереднього проектування для сайту і замовника

12.01.2011
The benefit of advance projecting for site and client
Автор:

Будь-який сучасний сайт - чи малопримітний сайтик, чи розкручений інтернет-молл - є складним продуктом, а його розробка це виважена і кропітка робота, до якої залучено чимало учасників. Саме коли реалізуються масивні проекти, на перший план виходить етап проектування, коли забезпечується правильна постановка цілей та подальший гладкий процес розробки проекту, етап за етапом. А втім, за наших реалій, не завжди при створенні сайту належна увага приділяється його проектуванню. А саме від того, наскільки ретельно сайт спроектовано, і залежить його подальша віддача та зручність для користувача. Чим детальніше будуть виписані робочі завдання по створенню сайту, тим точніше можна буде спроектувати загальний бюджет та окреслити часові рамки реалізації проекту.

Проектування слід розглядати як етап на шляху до кінцевої мети - нового сайту - причому дуже важливий етап. Це власне "фундамент" проекту, можна сказати навіть так. Річ у тому, що, без належного проектування, будь-який етап розробки сайту перетворюється на надміру трудомісткий та мало прогнозований процес, а як результат - змарновані зусилля та провалений проект. Проблема в тому, що, безліч запитань виникає на кожному етапі розробки - від функціональщиків, верстальників і дизайнерів. Величезна кількість необроблених запитів сповільнює розробку, далі нагнітає зайві пристрасті і врешті-решт обстановка стає неробочою.

Процес проектування складається з кількох етапів:

  • Збір даних і формування маркетингового брифу;
  • Складання технічних вимог до проекту;
  • Проектування архітектури сайту. На цьому етапі виконується проектування головної сторінки, складається приблизний перелік розділів і визначається їх структура, проектуються основні навігаційні зв'язки;
  • Створення функціонального прототипу.

Запам'ятаймо, що більше Ви розповісте про речі, які, власне, бажаєте бачити на своєму сайті, то менше часу піде на процеси його проектування та розробки; йдеться ж бо про економію часу як замовника, так і розробників! За Бенджаміном Франкліном "Time is money" (Час - то гроші). Не розкидаймось - ні тим, ні іншим!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Призначення інтернет-магазину - продаж товарів. Та якщо магазин викликав недовіру, клієнт не зробить замовлення. В блозі розглянемо проблеми сайтів, які викликають сумніви у споживачів.

Subscribe to our blog updates