Путівник для початківців по A/B тестуванню вебсайту

17.11.2015
Путівник для початківців по A/B тестуванню вебсайту
Автор:

Путівник для початківців по A/B тестуванню вебсайту

Код для вбудовування інфографіки:

<a href="//internetdevels.ua/blog/beginners-guide-to-ab-testing-of-your-website" title="beginners guide to ab testing of your website" target="_blank"><img src="https://store.internetdevels.com/i/c358a611b6/863x4196-the_beginners_guide_to_ab_testing_of_your_website_-_infographics_ukr.jpg" alt="beginners guide to ab testing of your website"/></a>

Поділившись із вами інформацією про
50 способів протестувати юзабіліті сайту
сьогодні ми б хотіли
зупинитися на одному цікавому
питанні, а саме - A/B тестуванні сайту. Почнемо.

Путівник для початківців по A/B тестуванню вебсайту Уявіть, що ви проектуєте вебсайт для просування чи продажу програмного продукту. Безперечно, ви хочете продати якомога більше одиниць. А тепер, подумайте, як ви зможете перетворити відвідувачів сайту на потенційних клієнтів, і врешті-решт переконати їх купувати вашу продукцію? Показати класні ролики, що рекламують додаток і демонструють різноманітні аспекти його можливостей, надати детальну інформацію про доставку продукту або створити привабливий логотип, а може запропонувати гарантію повернення грошей? Можливо, тепер ви трохи збентежені, і не знаєте, що ж вибрати. Тоді чому б вам не звернутися до самих користувачів і не вияснити це питання? Як тільки ви отримаєте від них відгук, будете знати, чи ви на вірному шляху.

У цьому блозі ви дізнаєтеся про один з найбільш об’єктивних методів тестування, а саме A/B тестування. Цікаво що це? Це можливість провести тестування юзабіліті сайту або тестування його якості, а також дізнатися думку тисяч або навіть мільйонів користувачів про те, яка версія сайту ефективніша. Просто зробіть проекти усіх прототипів, які ви хочете порівняти, і запустіть тест! Протягом усього процесу кожен користувач бачить лише один варіант, і після того як певна кількість користувачів пройшла тест, ви зможете побачити, яка версія сайту мала більше кліків. Тепер, перейдемо до більш чітких кроків під час A/B тестування.

Створіть план

Для початку визначіть ціль і розробіть план. Чому вам необхідно використовувати A/B тестування? Причиною може бути покращення рейтингів конверсії або збільшення продажу товару. Мавши чіткий план на думці, ви зможете впевнено робити наступні кроки та уникнути можливих помилок.

Який інструмент використати?

Для того, щоб запустити A/B тестування, вам знадобиться один з наступних спеціалізованих сервісів. Якщо ви користуєтеся Google Analytics, тоді найкращою опцією для вас буде скористатися Content Experiments від Google. З його допомогою ви зможете протестувати велику кількість елементів на вашій сторінці, включно з заголовками, шрифтами, кнопками і формами, зображеннями та багато іншого. Звичайно, ви можете вибрати і інші сервіси, такі як Visual Website, Optimizer або Optimizely Unbounce.

Оберіть елементи для тестування

Майже все на вашому вебсайті можна протестувати. Вигляд, а також розміщення конверсійних кнопок, заголовки і опис продукції, розмір, а також вигляд і розміщення форм, макети та дизайн, ціни та пропозиції, різноманітні зображення, кількість тексту на сторінці - усе це можна успішно оцінити засобами A/B тестування.

Генерування ідей

Для того, аби досягнути ефективних результатів і отримати прибуток, втілюйте ідеї, які на вашу думку, позитивно вплинуть на метрику сайту. Ці пропозиції і цілі повинні бути ретельно обдуманими. Наприклад, збільшіть термін, протягом якого користувачі зможуть спробувати ваш продукт безкоштовно. Цю ідею варто спробувати компаніям, що займаються продажем програмного забезпечення та наданням веб послуг. Ви також можете проекспериментувати з забарвленням конверсійних кнопок. Червоний колір може дратувати відвідувачів, проте у інших випадках, він навпаки може ефективно спрацювати, тому використайте A/B тестування і визначте який з кольорів у вас на сайті працюватиме найкраще. Ретельно продумайте усі зміни, які би ви хотіли бачити, і тільки тоді робіть аналіз.

Які ж сторінки порівнювати?

Коли ви вже створили сторінку, не варто порівнювати її роботу зі старою сторінкою, оскільки це не дасть точних результатів. Це саме стосується і порівняння абсолютно різних сторінок, таких як домашня сторінка або корзина. Найкращим рішенням буде створити сторінки одночасно, і запропонувати тест відразу однаковій кількості користувачів. Більше того, A/B тестування буде більш надійним, коли порівнюються дизайни, у яких відрізняється лише одна деталь.

Повторіть тест

Отож, ви провели тестування, отримали результати і втілили необхідні зміни на вашому сайті. Проте, цього не достатньо. Варто робити такий тест регулярно, для того, щоб бачити, чи є якісь покращення, чи слід далі щось змінювати.

Підсумок

З усього сказанного, ми можемо зробити висновок, що A/B тестування є чудовим способом перевірити сайт, а також захопити і підтримувати увагу клієнтів. Все, що вам потрібно - це розробити план, знайти інструмент, який вам підійде (наприклад, Content Experiments), згенерувати ідеї та цілі, порівняти відповідні сторінки, і вкінці повторити тест декілька разів. Надіємось, що ви вловили суть A/B тестування, отож вперед!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Ефективний лендінг є основою успішного онлайн маркетингу, проте процес створення першокласної лендінг-сторінки може бути досить нелегким і ставити серйозні виклики. Насправді існує багато способів...

2

Розробники Google стверджують, що мають надати можливість користувачам побачити верхню частину сайту швидше, ніж за одну секунду, і...

3

Щойно почав проект і хвилюєшся, аби він був успішним? У тебе більше проблем, ніж перемог? Твоя команда - це ти і ще 1-3 людини? Хех, у тебе багато спільного з Opera, MySQL, Skype чи GitHub. Вони...

4

Firefox є одним з найпопулярніших браузерів серед веб-розробників завдяки своєму широкому асортименту інструментів. Якщо ви працюєте у зручних умовах і маєте багато засобів для розробки, процес...

5

“Сім раз відміряй, а один раз відріж”, - говорить відома приказка. Якщо ви зараз думаєте про створення веб-сайту, безсумнівно, ви не хочете помилитися у виборі CMS. Тому краще все зважити, перш...

Subscribe to our blog updates