Чудові факти про PHP, які повинен знати кожний розробник

14.07.2017
Чудові факти про PHP, які повинен знати кожний розробник
Автор:

Це не буде перебільшенням, якщо ми назвемо PHP однією з найбільш популярних мов програмування. Завдяки своїм водночас розширеним функціональним та легким у застосуванні можливостям, мова широко використовується для розробки веб-сайтів як програмістами-новачками, так і досвідченими розробниками. Великою перевагою PHP є те, що на відміну від інших мов програмування, вона легка для вивчення. Незалежно від того, з якими завданнями ви стикаєтесь, складними чи досить простими (наприклад, вам потрібно очистити кеш або підвищити безпеку паролів), все це може бути виконано за допомогою PHP. Оскільки більшість розробників мають елементарне уявлення про PHP та як це працює, ми хочемо вам розповісти деякі цікаві факти про неї, оскільки PHP має безліч особливостей, крім програмування.

Факти, які варто знати про PHP

1. Для чого було створено PHP?

Вірите чи ні, але датсько-канадський програміст Rasmus Lerdorf не мав на меті створювати мову програмування PHP. Спочатку PHP було абревіатурою для Personal Home Page. У 1995 році її створили як набір інструментів CGI (англ. Common Gateway Interface — «загальний інтерфейс шлюзу») мовою C, щоб аналізувати відвідування користувачами резюме на власному сайті Lerdorf:

«... в мене ніколи не було наміру писати мову програмування ...» «... Я взагалі не маю поняття, як писати мови, я просто додавав наступні логічні кроки в рядку.»

Протягом багатьох років мова значно розвинулась і стала такою, якою вона є сьогодні. PHP (англ. Hypertext Pre-Processor — гіпертекстовий препроцесор) зазвичай використовується при розгортанні скриптів на стороні веб-сервера. Мова інтерпретується безпосередньо в HTML-код, що підтримується багатьма CMS або веб-системами.

2. Обмеження PHP

Хоча PHP є безкоштовною, все ще існують деякі обмеження. Вона не поширюється на Загальну публічну ліцензію GNU GPL (aбо скорочено англ. GPL — General Public License). Наприклад, якщо продукти походять або створені з PHP, вам потрібно буде отримати дозвіл від групи PHP, щоб застосувати код у відповідних невільних програмних продуктах.

3. 244+ мільйони веб-сайтів працюють на PHP

За даними веб-дослідження Netcraft від 2013 року, на PHP працює приблизно 244 мільйони сайтів. Це число, ймовірно, набагато вище в наші дні, беручи до уваги той факт, що ця мова широко використовується у веб-розробці та веб-дизайні по всьому світі.

4. Топ-сайти та популярні бренди використовують PHP

Деякі найбільші онлайн-бренди, такі як BlaBlaCar, Digg, Facebook, Flickr, ProProfs, Technorati, TED та Yahoo, працюють на PHP. Інші популярні сайти, такі як Qq.com, Taobao.com, Twitter.com, Wikipedia.org та Weibo.com, також використовують мову програмування PHP. До речі, PHP можна розповсюджувати у багатьох великих операційних системах, якщо не у всіх. Якщо ви використовуєте Linux, Mac OS X, Microsoft Windows або RISC OS, PHP-код може бути застосований до будь-якої з них. Крім того, ви можете скористатися гнучкими функціями PHP на будь-якій платформі.

5. Понад 5 мільйонів розробників

Якщо вірити звіту Zend про оцінку впливу PHP, нараховано більше 5 мільйонів PHP-розробників у світі. І ця цифра зростає миттєво. Як стверджують дослідники:

«Сьогоднішні комерційні PHP-платформи допомагають компаніям задовольняти клієнтські SLA (англ. Service-level agreement — Угода про рівень послуг) і швидко випускати нові функції, в той же час «розкривачи великі таланти розробників по всьому світу.»

Не дивно, що PHP вважається однією з найпопулярніших мов програмування для розробки сайтів у всьому світі.

6. Талісман PHP

Напевно, у більшості з нас є талісмани або речі, що приносять щастя або удачу. Ми щиро віримо в їх величезну силу та велику підтримку. І ви знаєте, PHP також має власний талісман. Це великий синій слон, який вдало назвали elePHPant. Він був створений Vincent Pontier (або як його називають PHPather spiritual). Сам дизайнер розповідає про ідею виникнення логотипу elePHPant в одному з інтерв'ю:

«У 1998 році хіба що на кількох французьких веб-сайтах розповідали про PHP. Коли мій друг François, котрий приїхав попрацювати в моєму домі й показати мені, що вони можна такого зробити з цим «PHP», я, роздумуючи, малював букви «PHP» великими літерами на білому аркуші паперу. Випадково — а саме випадковість іноді є результатом дивовижних речей, — я помітив, що з букви нагадують форму слона, якщо дивитися на збоку... Я відправив свій перший малюнок до Jean-Pierre Dezelus, якого я не знав в той час. Він був колекціонером слонів. Чудове захоплення, чи не так? Він же й попросив створити слона в тому ж стилі, що і справжній логотип PHP.»

Кумедна історія, правда?

Як бачите, існує набагато більше надзвичайно цікавої інформації про популярну скриптову мову і не тільки. Ми сподіваємось, що ці чудові факти були пізнавальними для вас. Якщо у вас є будь-які питання стосовно PHP або вам потрібно вирішити інші важливі проблеми вашого сайту, звертайтесь до нашої експертної служби підтримки веб-сайтів. Ми завжди поряд, щоб бути вашим персональним талісманом!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Мобільні пристрої стають все популярнішими, і веб-ресурси жодним чином не можуть ігнорувати цю тенденцію. Ми пропонуємо вам статтю про тестування мобільних додатків. Отже, якщо ви вирішили...

2

Ми, Internetdevels, є успішною компанією, яка працює більше, ніж 9 років в галузі інформаційних технологій. Ми намагаємося повністю відповідати...

3

Переконайтеся, що ваш веб-сайт залишається в ідеальному стані та має всі необхідні вдосконалення. Ми пропонуємо поради для оновлення веб-сайту, щоб покращити конверсію та зменшити показник відмов...

4

Сьогодні ми додаємо ще один вагомий елемент в наш список ІТ-інновацій — low-code платформи. Назва викликає неабиякий інтерес, чи не так? Отже, ми спробуємо з'ясувати крок за кроком, що собою являє...

5

Хотілось би звернути вашу увагу на корисний інструмент для дебагінгу (також відомого як відлагодження або зневадження) JavaScript. Це навіть не інструмент, а набір інструментів під назвою Chrome...

Subscribe to our blog updates