Штучний інтелект і Drupal 8: потужні можливості та корисні модулі

12.06.2019
Штучний інтелект і Drupal 8
Автор:

Приємно, коли речі, що раніше здавались фантастикою, стають поширеними веб-практиками. Яскравий приклад цього — штучний інтелект. Одного разу ми ділилися з вами блогом про використання штучного інтелекту в додатках завдяки когнітивним сервісам. А як щодо Drupal-сайтів — чи готові вони до цього тренду? Беззаперечно, так! Давайте подивимось, як поєднуються штучний інтелект і Drupal 8.

Переваги штучного інтелекту для сайтів Drupal 8

Штучний інтелект покликаний створити новий рівень взаємодії користувача з сайтом. Використовуючи його величезний потенціал на Drupal-сайті, ви можете:

 • пропонувати більш цікаві, потужні та сучасні фічі користувачам
 • краще аналізувати поведінку користувачів
 • надавати їм більш персоналізований контент
 • піднімати рівень конверсій завдяки таргетованим пропозиціям
 • автоматизовувати різноманітні процеси і таким чином «розвантажувати» ваш персонал
 • піднімати імідж компанії завдяки використанню сучасних технологій

і багато іншого.

Чудові Drupal-модулі для штучного інтелекту та їхні можливості

Drupal-спільнота завжди зацікавлена в інноваціях. Штучний інтелект є популярною темою на найбільших Drupal-конференціях, включаючи DrupalCon Baltimore і Drupal Europe Darmstadt. І, звісно, було створено ряд корисних Drupa-модулів для залучення штучного інтелекту на сайти. Давайте розглянемо декілька з них.

Azure Cognitive Services API 

На початку статті ми згадували про Microsoft Azure Cognitive Services, а ось і модуль, що інтегрує Drupal-сайти з ними. 

Модуль Azure Cognitive Services API дозволяє розробникам збагачувати Drupal-сайти такими можливостями, як розпізнавання мови, облич, емоцій, і так далі. Він включає в себе 4 підмодулі.

 • Azure Face API

Azure Face API інтегрується з сервісом Microsoft Face API. Він покликаний розпізнавати людські обличчя. Інструмент вміє виявляти схожі обличчя і групувати зображення на основі цього, а також вичисляти людей, які попередньо були позначені. Face API може визначати стать, вік, колір волосся людини і так далі.

Azure Face API

Можливості модуля на цей момент — розпізнавати 64 людські обличчя з високим рівнем точності. Результат розпізнавання записується в файл.

Azure Face API

 • Azure Emotion API

Azure Emotion API приєднує до вашого сайту Microsoft Face API. Він розпізнає емоції однієї чи кількох осіб на фотографії (щастя, сум, здивування, гнів, нейтральний стан і так далі).  Інструмент позначає обличчя людини «рамочкою» і записує результат у JSON-файл.

Azure Emotion API

Azure Emotion API

 • Azure Computer Vision API

Модуль Azure Computer Vision API аналізує вміст картинок і надає інформацію про них. Він використовує теги та описи, розпізнає типи зображень та колірні схеми, і може бути гарним помічником в модерації контенту. Наприклад, його можна налаштувати, щоб він накладав обмеження на заборонений контент.

Azure Computer Vision API

 • Azure Text Analytics API

Модуль Azure Text Analytics APIвикористовує NLP (natural language processing, тобто обробку природньої мови). Його ключові фічі:

 • Аналіз почуттів. Модуль розпізнає негативні і позитивні почуття та оцінює їх за шкалою.
 • Вибір ключових фраз. Модуль витягує ключові моменти для резюме тексту. 
 • Визначення мови. Модуль визначає мову тексту. (Наразі він підтримує майже 20 мов).

Azure Text Analytics API

Azure Text Analytics API

Automatic Alternative Text

Додавання ALT-тексту до картинок — золотий стандарт сучасного вебу. Це необхідно для веб-доступності та SEO. Модуль Automatic Alternative Text автоматично створює ALT-текст, використовуючи Microsoft Cognitive Services — а саме, Computer Vision API.

Він розпізнає вміст картинок і описує його повноцінним читабельним текстом, при цьому вказуючи рівень впевненості в тому, що визначено вірно. Серед можливостей цього інструмент також є генерація різних варіантів ALT-тегу, створення мініатюр картинок і багато іншого.

Automatic Alternative Text

Cloudwords for Multilingual Drupal

Беззаперечний факт — те, що Drupal 8 є чудовим вибором для мультимовних сайтів. Але все може бути ще прекрасніше з ось цим модулем. Модуль Cloudwords for Multilingual Drupal використовує штучний інтелект, щоб допомагати вам вести мультимовні кампанії.

Він забезпечує швидке та ефективне керування перекладами. Також модуль має потужні можливості з автоматизації робочих процесів та проект-менеджменту. 

Drupal Chatbot

Епоха чат-ботів уже настала! Модуль Drupal Chatbot дозволяє створювати чат-боти на базі голосу чи тексту. Він використовує сервіс Dialogflowв якості NLP-агента, але також може бути розширений за допомогою сервісу Alexa.

Drupal Chatbot можна вмикати як Drupal-блок і доповнювати різними фічами. Наприклад, він підтримує “Latest Pages”, “Top Rated Pages”, “Latest Article Search”, і так далі. Модуль активно розвивається.

Drupal Chatbot

Drupal Chatbot

Chatbot API

Модуль Chatbot API полегшує інтеграцію різноманітних чат-ботів та персональних асистентів на Drupal-сайтів. Він створює спільний рівень, на якому Drupal-дані постачаються до цих сервісів.

Наразі модуль підтримує Alexa і Dialogflow, для яких він використовує внутрішні підмодулі, а також працює в парі з відповідними модулями для інтеграції (Alexa і Dialogflow Webhook). Однак, це лише початок, і очікується більше інтеграційних можливостей.

Acquia Lift Connector

Модуль Acquia Lift Connector інтегрує сайт з інструментом персоналізації контенту Acquia Lift. Він дає можливість створювати персоналізовані пропозиції залежно від поведінки людини. Модуль пропонує сегментизацію аудиторії в реальному часі, поведінковий таргетинг, A/B тестування і багато іншого.

Acquia Lift має зручний інтерфейс з усією клієнтською інформацією, де можна створювати персоналізований контент. Він використовує штучний інтелект, щоб автоматично пропонувати контент користувачам.

Acquia Lift Connector

Acquia Lift Connector

Додайте штучний інтелект до свого сайту Drupal 8!

Лише уявіть, все це і багато іншого може з’явитись на вашому сайті сьогодні. Наша команда Drupal-розробників готова допомогти вам з інтеграцію штучного інтелекту на базі цих чи інших модулів. А якщо немає модуля під вашу ідею, ми його створимо. Насолоджуйтесь тим, що може вам дати штучний інтелект і Drupal 8!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Одна з новинок Друпала змусить прихильників підходу “API-first” просто затамувати подих. Адже серед надходжень вчорашнього релізу 8.7.0 — модуль JSON:API у складі Drupal! Тепер він — частина...

2

Сьогодні все більше ажіотажу викликає архітектура “decoupled Drupal”. Звісно, Drupal має дистрибутиви і для неї. Вони включають у себе Reservoir, Headless Lightning, а також “героя” нашої...

3

Кожен власник магазину мріє про те, щоб кошик був наповнений товарами і успішно вирушав на оплату. Ми ділилися з вами універсальними...

4

Drupal 8 пропонує десятки корисних модулів для оптимізації швидкості сайту. Сьогодні ми з радістю спостерігаємо появу новинки для підвищення швидкодії — це модуль Quicklink в Drupal 8. На його...

5

Сайти на Drupal 8 здатні легко передавати дані на сторонні сайти та додатки. Веб-сервіси в ядрі Drupal 8 забезпечують злагоджену взаємодію між сайтом і сторонніми ресурсами. Щоб підготувати Drupal...

Subscribe to our blog updates