Agile: переймаємо досвід лише в найкращих

16.09.2016
Agile: переймаємо досвід лише в найкращих
Автор:

Серія блогів нашого проект-менеджера Іванни продовжується. Зустрічайте новий!

Коли я почала працювати проект-менеджером у сфері ІТ розробки, для мене дуже розмито існувало поняття "методи управління проектом". З часом дізнавалася про визначені принципи в менеджменті проектами, дещо приходило просто з досвідом. В першу чергу правильна організація процесу роботи команди може дати результати і хорошим рішенням для цього є Agile.

Декілька років назад — це було нове слово в управлінні проектами. На сьогодні ж цією методологією користуються безліч компаній, для яких Agile — невід’ємна частина робочого процесу. Для команди, яка лише вирішила спробувати практикувати Agile — це просто ще одна назва з безліччю термінів, таких як Scrum, ретроспектива, product backlog, burndown-діаграма. Для істинних прихильників Agile — це філософія та стиль роботи.

Agile — ціла культура, фреймворк: комплекс рішень, що полегшує організацію роботи команди. Незалежно від того, який продукт ви розробляєте, звідки замовник та чи працювала раніше команда за Скрамом — робочий процес націлений на результат. Приваблює замовників те, що використовують тимчасові рамки (time boxes); спринти в кінці яких можна побачити результат, демонстрації завершених задач та інше. Тут відсутнє поняття строго структурованого процесу. Відкрите спілкування та гнучкі методології прямо прописано в маніфесті і є самим духом методології.

Сьогодні поговоримо про відомі компанії, що сповідують віру Agile, досвід яких можна перейняти і повчитися.

Стратегії Agile в Apple

Спочатку про Apple. Цей гігант не заявляючи, що використовує Scrum/Agile — таки насправді практикує його методи. Чому так, спробуємо вияснити, проаналізувавши присутні ознаки Agile в управлінні. Перше, про що варто згадати — Product Owner. Без заперечень, раніше це був Стів Джобс. Він виконував всі функції цієї посади, проектував, шукав те, що буде радувати клієнта. Зараз цю обов’язки перейняли кілька осіб, але безперечно філософія компанії націлена на кінцевого юзера від цього не змінилася.

Рухаємося далі, наступний пункт — малі команди. Всі великі команди діляться на менші і т.д. Оптимальна кількість членів команди за скрамом від 2 до 12. Наприклад, лише два інженери писали код для конвертації браузера Safari для Ipad.

Ще один секрет успіху: відповідальність. Це поняття не просто слово, всі пункти прописані в DRI концепті (Directly Responsible Individual). З такою моделлю все від основних ініціатив, спрямованих на повідомлення про баги, вирішення складного крос-функціонального інженерного таску до питань про права власності прописано і ясне для будь-кого.

Ще одна ознака — робота по циклам. Тут можна провести паралель зі спринтами. У компанії є свій ритм, процес створення продукту Apple складається з проектування, будівництва і тестування. З Китаю, де створюється продукт менеджер їде з бета версією в Купертіно на тестування. І якщо щось не так — процес повторюється.

“Ні” бюрократії — середня ланка менеджерів відсутня в Apple.

Закоханий у Agile Philips

Варто згадати ще одну компанію, Philips, яка почала практикувати Agile після певних змін в управлінні фірми. Сам голова Agile Center of Excellence at Philips Edgar van Zoelen стверджує, що метод допоміг їх вийти з рамок бюрократії. В компанії працюють Agile коучі і використовуються скрам дошки. У Philips lighting (одного з підрозділу Philips) кажуть, що найкращі успіхи було досягення методом поділу команд на менші, що є також ознакою фреймворку. Як наслідок малі команди набагато легше брали на себе відповідальність за продукт.

В наступних блогах продовжимо розглядати досвід компаній, що почали використовувати гнучкі методи розробки, а саме Nokia, Intel та інші. Найцікавіше попереду. Далі буде…

Інші блоги цього ж автора:

Ретроспектива: потрібно чи ні?

Оцінка спринтів: Under vs. Over

Критерії, які зроблять ваш Agile-проект ідеальним

2 votes, Рейтинг: 5

Також по темі

1

Знову надаємо слово нашому проект-менеджеру Іванні (aka Vania). В попередній статті вона ділилася ідеями щодо ...

2

Ретпроспектива є однією з складових Agile-методології, важливим елементом спринта та спрямована на поліпшення процесу. В сьогоднішній статті ми наведем кілька корисних порад щодо її проведення...

3

Отже, настає той момент, коли ви готові розповісти нам про свій майбутній чудовий Drupal-проект. Однією з важливих задач для нас є оцінка (...

4

Кожним вашим Drupal-проектом від початку і до кінця опікуються дбайливі руки проект-менеджера. Як це відбувається? Що він робить? Дізнаємося...

5

Багато хто задається питанням хто такий проект менеджер і які його обов'язки. У блозі ми сформували 5 основних завдань, які повинен виконувати ПМ для успішної реалізації проекту.

Subscribe to our blog updates