Agile: переймаємо досвід лише в найкращих (частина 4)

16.05.2018
Agile: переймаємо досвід лише в найкращих (частина 4)
Автор:

Суперпопулярний «сіквел» про використання методології Agile у великих компаніях добігає завершальної серії. Ми вже дізналися, як його практикують в Apple, Philils, Nokia, Intel, Microsoft та Exigen Services. А зараз — розповідь про застосування Agile в Salesforce і Luxoft.

Agile і Salesforce

Salesforce.com — американська компанія, що з 2012 року вважається світовим лідером ринку CRM-систем. Ця фірма відома не лише під власним ім’ям та розробкою власної CRM-системи. ЇЇ знають також завдяки її творінням: Force.com та Database.com. Як Force.com, вона надає платформу для самостійної розробки додатків, а під брендом Database.com — онлайн-систему управління базами даних.

І, звісно, Salesforce.com практикує Agile за власним рецептом. Для того щоб ближче познайомитися зі всіма нюансами цієї практики в компанії, кожен новоприбулець проходить обов’язковий дводенний курс з Agile.

Scrum — серце Agile — допомагає управляти проектом, практикувати короткі цикли, ітерації, навчання для покращення навичок команди, а також отримувати зворотній зв'язок від замовника, щоб виготовляти продукт максимально згідно вимог.

Для технічної досконалості було запозичені та використовуються парне програмування, безперервні інтеграції (мердж робочих копій в основну гілку розробки та часті автоматизовані збірки частин проекту для кращого виявлення та вирішення інтеграційних проблем), щоденні стенд-апи і розробка через тестування.

Один з ключових принципів Salesforce.com — створення самостійних та відповідальних команд, здатних самоорганізуватися, чітко знати свою роль та не залежати він інших підрозділів.

Agile і Luxoft

Люксофт — найбільша російська компанія в сфері ІТ-аутсорсингу. Вона співпрацює з такими китами, як Boeing, Deutsche Bank, IBM, Dell. У Росії та Східній Європі компанія Люксофт є піонером Agile-методології.

Компанія впевнена, що саме Agile-практика дозволяє їй надавати послуги з мінімальним часом до релізу. Висока продуктивність і якість продуктів досягається завдяки ітеративному підходу до програмування, в 2 рази більш ефективному, ніж традиційні методи.

В доповіді Forrester Research йдеться не тільки про економічну вигоду Agile, але і про задоволеність клієнтів. Найважливіше завдання для Люксофт — встановити довірчі відносини між замовником і командою. Методологія дозволяє компанії виробляти програмний продукт, орієнтований на замовника, з кращою якістю за менший час. А те, що аж в 2006 році працівник Люксофт отримав сертифікат Certified Scrum Master — чи не єдиний сертифікат за програмою гнучкої розробки програмного забезпечення в світі — ще раз підтверджує лідерство компанії в кращих практиках.

Agile: за межами ІТ та менеджменту

А наостанок — цікаві факти про те, що тепер Agile виходить за межі IT та управління компаніями. Уявіть лише, члени урядів розвинених країн навчаються цієї метолодогії в Каліфорнії, щоб ефективніше керувати державою! Уряди Норвегії, Нової Зеландії, два міністерства США і ще кілька урядів різних країн вже отримали знання в цій області.

Неефективне управління часто пов’язують з людьми, що мають вплив на уряд та керуються власними бажаннями та амбіціями. Але проблему треба шукати не в людях — проблема в системі. Для змін потрібні реформи, а що таке реформа? Реформа — це проект яким керує проект-менеджер.

Щоб справлятися з величезним обсягом робіт, в інформаційній службі штату Вашингтон використовують методику Scrum. Були сформовані скрам-команди і навіть знесені внутрішні стіни в приміщенні.

Майкл де Анджело, заступник директора інформаційної служби, каже, що вони намагаються щотижня забезпечувати установи штату придатними для практичного використання директивами. Основна мета — це покращувати процес надання інвестиційних планів на розгляд установам та щотижня щось міняти. Для цього використовується покроковий підхід. Щотижня команда видає потенційно готовий до постачання продукт, який установи можуть випробувати на практиці. Так представники установ можуть дійсно бачити щось реально зроблене.

Agile змінює реальність і цей факт підтверджується на практиці не лише компаніями, а згодом — ще й прогресом цілих країн!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

2

Тож зараз ми розповімо, як отримати мінімальні ризики за допомогою мінімально життєздатного продукту, що є чудовим рішенням для стартапів.

3

Будучи компанією з веб-розробки, ми працюємо з веб-проектами щодня і можемо багато про це розповісти. Хочемо розвіяти...

4

Ця стаття допоможе вам оцінити плюси і мінуси та вирішити, чи підходить fixed price контракт у вашому випадку і як ви виграєте при його виборі.

Subscribe to our blog updates