Agile: переймаємо досвід лише в найкращих (частина 3)

24.03.2017
Agile: переймаємо досвід лише в найкращих (частина 3)
Автор:

Cерія блогів про впровадження Agile у великих
компаніях продовжується! Після Intel і Nokia,
Apple і Philips настала черга Microsoft і Exigen Services.

Microsoft — давно відома всім компанія та не потребує окремого вступу про те, чим саме вона знаменита та успішна. Втім, після десятків років використання водоспадної моделі, нові правила, що диктує всесвітня павутина, не оминули і її. А саме: сучасний підхід до розробки програмного забезпечення, що ділиться на ітерації та дає змогу гнучкіше реагувати на зміни.

Команда Visual Studio була однією з перших в Microsoft, що переключилася на Agile. В той час як весь Microsoft користувався водоспадною моделлю, розробники Visual Studio самі захотіли спробувати Agile. Завдяки таким принципам, як тритижневі спринти, часте оновлення, часті релізи, а як наслідок — вчасний та частий фікс помилок/багів, Visual Studio вдалося створити більш якісне програмне забезпечення і робити релізи частіше.

Крім цього, був закладений новий підхід до вихідного коду і його управління. Відомий факт, що спілкування і обмін досвідом є складовою успіху Agile. Раніше в Microsoft кожна команда ревно охороняла свою власну роботу, і не ділилася напрацюваннями з іншими. Таким чином, люди в одній команді історично мали обмежений доступ до інших; вони не могли бачити їхньої роботи, а також вихідного коду, що писався іншими розробниками.

З впровадженням Agile відбулися зміни. Паралельне кодування не впроваджене, між тим вже практикується створення «вилок» для короткострокової перспективи. Наприклад, Microsoft Hyper-V був розроблений саме таким чином. Або ще один факт: якщо люди в команді Bing захочуть глянути на код ОС Windows, то вони зможуть це зробити, і навіть внести правки. Звісно, останнє можливе лише після апруву та певної координації між людьми, та все ж це реально.

Поєднання розробки і тестування під назвою «комбінованої техніки» (вперше використаної в команді Bing), переймають інші команди Microsoft. У Bing завдання створення програмних тестів було віддане розробникам замість тестерів. Ніхто не відміняв QA, але вони виконують мануальне тестування кінцевого продукту. Bing показав хороші результати цим експериментом у вигляді хорошої якості програмного забезпечення.

Як бачимо, після використання DevDiv (Microsoft’s Developer Division) гнучких методів розробки почали з’являтися перші результати. Тоді інші команди, в тому числі Skype / Lync і Microsoft Studios, стали переймати досвід з аналогічних причин. Іноді вони трохи інакше запроваджували методи управління, наприклад, використовували двотижневі спринти, але загальний підхід був дуже схожим. Але основне, що вказує на результати, що були досягнені за допомогою Agile — це користувачі, що задоволені кращою якістю програмного забезпечення та частими релізами і апдейтами.

Далі про менш відому компанію, але не менш успішну — Exigen Services. Це — приватна мультинаціональна компанія, що спеціалізується на наданні послуг з розробки програмного забезпечення на замовлення.

Нам вона буде ще більш цікава, так як активно використовує гнучкі методології Agile. Вперше це відбулося у 2002 році, коли в проекті почали практикувати екстремальне програмування. А вже в 2004 році почався спільний проект з компанією Dynix за методологією Scrum. За словами Джефа Сазерленда (одного із засновників цієї методології), цей проект на той момент був найпродуктивнішим серед відомих Java-проектів такого розміру (близько 1 мільйона рядків коду).

У 2008 році Sun Microsystems (компанія, що займалася програмним забезпеченням і в тому ж році придбала виробника системи керування базами даних MySQL за $1 млрд.) підписує трирічну угоду про аутсорсинг з Exigen Services. Саме використання Agile дозволило постачальнику послуг Exigen Services відірватися від 23 конкурентів, які надали свої пропозиції. Корпорація Sun Microsystems обрала компанію Exigen Services за її унікальний підхід до побудови партнерських відносин з клієнтами, а також визнаний в галузі досвід роботи з методиками розробки Agile — SCRUM і eXtreme Programming (XP).

В наступній статті ви дізнаєтеся ще про кілька фірм, що практикують Agile. А головне — дізнаєтеся, які країни в управлінні користуються цією методологією.

Найцікавіше попереду!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Створення та обслуговування веб-ресурсу — це комплексний процес. Ми вже розповідали, що на початковому етапі...

2

Сьогодні ми назвемо труднощі, з якими програмісти стикаються при оцінці, щоб вияснити, що саме робить цей етап роботи над проектом настільки неоднозначним і складним.

3

Час для нової порції корисної інформації з проект-менеджменту від нашого експерта Іванни aka Vania ;) Ми вже дізнавалися більше про...

4

Компанії зі світовим ім’ям поганого не впровадять :) А наш проект-менеджер Іванна aka Vania пише лише про те, що дійсно цього варте. Отже, продовжуємо дізнаватися із серії її блогів про...

5

Декілька років назад Agile — це було нове слово в управлінні проектами. На сьогодні ж цією методологією користуються безліч компаній, для яких Agile - невід’ємна частина робочого процесу. Сьогодні...

Subscribe to our blog updates