Agile: переймаємо досвід лише в найкращих (частина 2)

07.10.2016
Agile: переймаємо досвід лише в найкращих (частина 2)
Автор:

Компанії зі світовим ім’ям поганого не впровадять :)
А наш проект-менеджер Іванна aka Vania пише лише
про те, що дійсно цього варте. Отже, продовжуємо
дізнаватися із серії її блогів про
впровадження Agile у великих компаніях!

В минулій серії я писала про те, як і при яких обставинах познайомилася з Agile, а також досвід Apple та Philips з цим фреймворком... Сьогодні згадаємо про інші відомі компанії.

Nokia і Agile

Agile в Nokia

Цікаво, що Скрам стандарт, який найчастіше використовується командами був розроблений Nokia. В роки своєї могутності, думаю, саме такий підхід допомагав компанії бути однією із світових лідерів виробництва мобільних телефонів. А ось власне і самі принципи роботи по фреймворку від Nokia, які часто наводяться як зразок:

• Product owner: команда повинна знати, хто це.

• У власника продукту повинен бути один product backlog з історіями та його оцінками, виконаними командою.

• Burndown-діаграма, для того щоб вся команда могла відслідкувати свою продуктивність.

• Протягом спринту ніхто не повинен втручатися в роботу команди.

Запровадження Agile в Intel

Agile в Intel

Intel почала запроваджувати Agile з допомогою тренінгової компанії Danube Technologies. Danube Technologies — це американська програма від CollabNet, що пропонує продукти для поліпшення інженерних процесів та управління через Scrum. Danube Technologies є розробником додатків Scrum — ScrumWorks Basic і ScrumWorks Pro. Також від них діє навчальний відділ ScrumCORE, який забезпечує підготовку Scrum через заплановані публічні курси і приватні навчання на місці.

Для Intel їх завданням було підвищити продуктивність розробників, мінімізувати ризики, шляхом зведення розробки до серії ітерацій, зменшити обсяг письмової документації. Тобто перевести процес розробки продуктів Intel на гнучкі принципи розробки. Їх остаточним вибором серед інших методологій став Agile. Проте не все одразу пішло за планом - топ менеджери, які повинні були вести за собою усю команду, не відвідували тренінги і в результаті прогалин в теорії — не могли повністю впроваджувати нововведення на практиці. Перш ніж були досягнені помітні результати, пройшло більше року. 

Комунікація не тільки в самій команді, а й поміж командами стала найбільш дієвим шляхом до розуміння як найпростіше адаптувати приницпи Agile до розробки продуктів Intel.

З часом, беручи за основу і застосовуючи принципи Agile на практиці, розробники Intel визначили свій власний формат роботи, що дозволяв їм максимально швидко досягнути поставленої мети — випускати якісний продукт у визначені сроки. Так, наприклад, команди зрозуміли, що двотижнева ітерація не підходить для їхньої розробки і цей термін був зменшений до 9 днів. Зразок Intel показує, що Agile — не є строго фіксованим списком правил, яким необхідно слідувати для успішної реалізації поставлених завдань. Навпаки, кожна команда, беручи за основу Agile-маніфест, не повинна боятися додавати в нього щось своє.

І вже за традицією: в наступних номерах продовжимо розглядати досвід компаній, а саме Microsoft, Salesforce та інших. До зустрічі!

Далі буде…

2 votes, Рейтинг: 4.5

Також по темі

1

Декілька років назад Agile — це було нове слово в управлінні проектами. На сьогодні ж цією методологією користуються безліч компаній, для яких Agile - невід’ємна частина робочого процесу. Сьогодні...

2

Знову надаємо слово нашому проект-менеджеру Іванні (aka Vania). В попередній статті вона ділилася ідеями щодо ...

3

Ретпроспектива є однією з складових Agile-методології, важливим елементом спринта та спрямована на поліпшення процесу. В сьогоднішній статті ми наведем кілька корисних порад щодо її проведення...

4

Отже, настає той момент, коли ви готові розповісти нам про свій майбутній чудовий Drupal-проект. Однією з важливих задач для нас є оцінка (...

5

Кожним вашим Drupal-проектом від початку і до кінця опікуються дбайливі руки проект-менеджера. Як це відбувається? Що він робить? Дізнаємося...

Subscribe to our blog updates