Мобільна версія і респонсивний дизайн: два шляхи до мобільного світу!

11.12.2015
Мобільна версія і респонсивний дизайн: два шляхи до мобільного світу!
Автор:

Колись давно, в старі часи мобільні телефони використовувались тільки для дзвінків... Сьогодні це звучить як початок старої казочки! :) Завдяки широким яскравим екранам, потужним процесорам і безмежним можливостям для навігації в інтернеті, мобільні телефони тепер стали повноцінними маленькими комп’ютерами, здатними робити що завгодно. Пошук необхідної інформації, вибір товарів та послуг, покупки онлайн з мобільних телефонів давно стали звичним явищем. Але, щоб “ловити” мобільних користувачів і перетворювати їх на постійних клієнтів, власникам сайтів потрібно не забувати про одну дуже важливу річ.

Мобільна оптимізація сайту: для чого вона потрібна?

У вас може бути сайт, який чудово виглядає на стаціонарному комп’ютері, але некоректно відображається на мобільному екрані. Щоб дізнатися, як саме, можна скористатися службою Google’s Page Speed Tool. Часто трапляється, що контент не поміщається на екрані, інформацію важко шукати і складно читати, а також потрібно постійно скролити сторінку...тож після кількох секунд “боротьби” (а мало хто витримує більше) користувач покидає сайт і шукає інші варіанти зовсім поряд - на відстані 1 кліку мишки.

Подаруйте своїм відвідувачам зручність у користуванні сайтом на мобільному телефоні та насолоджуйтесь результатом!
  • Розширюйте аудиторію. Кожен користувач - ваш потенційний клієнт, якого не можна втрачати. Нехай всі мають можливість заходити на ваш сайт зі своїх улюблених пристроїв, коли їхня душа забажає.
  • Підвищуйте продажі. Мобільні користувачі, як правило, більш схильні до швидких рішень щодо купівлі продуктів, замовлення послуг чи квитків, відвідування закладів. Вони частіше заходять в пошук з конкретною метою. Допоможіть їм її досягти!
  • Покращуйте SEO. Звісно, Google також помітив “мобільний бум”...і офіційно оголосив про своє рішення приділяти особливу увагу зручності сайту на мобільних пристроях і, відповідно, надавати таким сайтам перевагу у пошуковій видачі.

Способи долучитись до “мобільного світу”

На сьогодні найпоширенішими є такі 2 способи: мобільна версія сайту та респонсивний веб-дизайн.

Мобільна версія сайту

Це окрема версія сайту, створена спеціально під мобільні пристрої. Вона має інший URL, аніж основна версія. Контент на мобільній версії має швидко завантажуватись, добре читатися та бути правильно структурованим для мобільних екранів.

Ні в чому собі не відмовляйте: для цих двох сайтів ви можете створювати абсолютно різну контент-стратегію, роблячи акцент на різних речах. Але і обслуговувати доведеться два сайти, а не один.

На жаль, одна мобільна версія не зможе ідеально підійти під будь-які пристрої, яких зараз дуже багато. Це одна з причин, чому цей спосіб починає поступатися популярністю інноваційному респонсивному дизайну.

Респонсивний веб-дизайн

Завдяки ньому контент вашого сайту і всі елементи дизайну автоматично підлаштовуються під будь-який екран - байдуже, чи це стаціонарний комп’ютер, чи ноутбук, чи планшет, чи мобільний телефон. Це перетворення виглядає неперевершено, майже як магія. Але в InternetDevels є чарівники, здатні все це створити! Респонсивний дизайн - “розумна” технологія, що вимагає рук дійсно професійних UX-дизайнерів, яких ви можете знайти у нас.

З респонсивним дизайном вам сайти матиме один URL і один HTML, що дає беззаперечні переваги:

  • Дешевше обслуговування. Вам не треба обслуговувати два сайти, вносити і оновлювати контент по два рази, проводити окрему SEO-оптимізацію для кожного.
  • Весь трафік на одному сайті. Всі беклінки вестимуть на один сайт і підсилюватимуть його авторитет. Тоді як з мобільною версією все інакше: вона повинна здобувати свою власну “трастовість” - окремо від основної версії.
  • Бездоганна простота. Єдиний URL - це означає менше складних редиректів та більш зручне поширення веб-адрес.

Ну що, готові долучатися до мобільного світу? Зв’яжіться з нами просто зараз - і наші експерти зроблять ваш сайт зручним для мобільних пристроїв. Це може бути як окрема мобільна версія, так і неперевершений респонсивний дизайн для нових та існуючих сайтів. Ваші мобільні клієнти уже зачекалися ;)

2 votes, Рейтинг: 3

Також по темі

1

Продовжуючи святкувати Всесвітній день юзабіліті, присвячуємо блог усім UX ентузіастам і експертам, які усвідомлюють важливість юзабіліті сайтів, і докладають всіх зусиль, щоб зробити свій вклад в...

2

Кожного власника сайту в тій чи іншій мірі турбує його зручність, оскільки відвідувачі перестають відвідувати сайти з непрацюючими посиланнями, занадто складним дизайном, технічним хаосом та й...

3

Не втрачати мобільних користувачів вашого сайту допомагає респонсивний дизайн (від англ. "responsive" означає "той, що швидко реагує та адаптується...

4

В одному із попередніх блогів ми обговорювали найновіші тренди веб-дизайну. Сьогодні...

5

Смартфони стали невід’ємною частиною нашого життя, не кажучи вже про їхню надзвичайну популярність. Усім відомо, що кількість людей, які користуються інтернетом на мобільних пристроях перевищує...

Subscribe to our blog updates