7 причин низької відвідуваності вашого сайту: де ваші “гості”?

30.12.2015
7 причин низької відвідуваності вашого сайту: де ваші “гості”?
Автор:

Отже, ви прикрасили будинок, накрили стіл смачними стравами, навіть найняли музикантів...а гості не приходять. Жаль! Те саме може статися і з вашим сайтом. Куди поділися відвідувачі? Низький трафік - велика проблема для будь-якого сайту. Давайте розглянемо, що змушує людей ігнорувати ваш сайт і що можна зробити для покращення ситуації.

1. Застаріла інформація

Коли ви востаннє оновлювали інформацію на сайті? Ви коли-небудь взагалі робили це? Якщо ви цього навіть не пригадуєте, то не дивно, що ваш сайт лишився позаду фаворитів, а ваші відвідувачі перейшли на інше джерело інформації. Всім подобається свіженький контент - як людям, так і пошуковим системам.

2. Незручність для людей

Успішним називають сайт, створений перш за все для відвідувача. Чому Google успішний? Тому що він створений в інтересах користувача, виходячи з його потреб. А якщо користувачу все подобається, то й компанія матиме прибутки. Дотримуючись найкращих практик UX (user experience design), можна зробити сайт по-справжньому зручним для людей. Всі недоліки можна знайти і виправити.

Найбільш незручні речі на сайті для користувачів:

  • неможливо дочекатися завантаження сторінки;
  • немає номерів телефонів і адрес техпідтримки;
  • без дозволу відвідувача вмикається музика, запускається відео;
  • нескінченна кількість вікон, що спливають.

Відсутність у текстах заклику до дії теж впливає на позитивні характеристики сайту. Якщо буде написано все по-простому: “купуй дешево”, “міняй швидко”, “два + два = чотири” і все в цьому ж дусі, користувач швидко піде, так і не зацікавившись покупкою.

3. Відсутність оптимізації під мобільні пристрої

Всі серйозні компанії уже давно оптимізували свої сайти під смартфони, планшети та інші гаджети, адже люди все частіше і частіше використовують саме їх для пошуку в інтернеті. Сайт, що чудово відображається на стаціонарному комп’ютері, може мати незручний вигляд на мобільному пристрої. Користувачам потрібно багато скролити, їм важко читати текст, клікати на посилання і знаходити потрібну інформацію. Ось тут вони і кажуть “прощавай” такому недружньому сайту.

4. Відсутність оптимізації під пошукові системи (SEO)

Оптимізація під пошукові системи працює ефективно, хто б там що не казав. Але якщо ви хочете, щоб ваш сайт добре шукався, зверняться до експертів, які проведуть оптимізацію правильно. Наповнюйте сайт актуальною інформацією. Ключові слова - це лише крапля в морі. Просування повинно бути багатогранним. Просувайте сайт у соціальних мережах, рекламуйте свою продукцію. Гра варта свічок!

5. Незрозумілі URL-и

Погано, якщо URL сторінки складається з безлічі символів. Хоча для людей це може бути не важливо, їм цікавий насамперед сам сайт. Але при пошуку такі нагромаджені адреси змушують пристрої підвисати при відкритті, а у деяких випадках і зависати, змушуючи користувача перезапускати браузер.

6. Биті посилання

Помилка 404: сторінка не знайдена - справжній кошмар. Посилання має вести користувача на ту сторінку, на яку він хотів потрапити. При вигляді помилки більшість відвідувачів закриє сторінку і буде шукати інший ресурс. Найбільш терплячі натиснуть «назад» і будуть далі переглядати сайт, але таких мало. Та й приємно знайти те, що зацікавило, на одному сайті.

7. Незацікавленість статистичними даними

Аналіз статистики - дуже важливий пункт. Для цього існують такі корисні ресурси, як Google Analytics і Яндекс.Метрика, які можуть надати всю інформацію про відвідуваність сайту або навіть ефективність кожної сторінки окремо. Користуючись такими даними, можна виправити щось, зробити сайт кращим, підійти з якісно нової сторони до розуміння певної проблеми неефективності тексту, сторінки або сайту в цілому.

Зробити сайт ідеальним місцем для відвідувачів - справа непроста. Тож якщо вам потрібна допомога у цьому, завжди звертайтеся до наших експертів. Нехай ваші гості насолоджуються перебуванням у вас, і їх стає з кожним днем усе більше!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Копія — завжди менш цінна, ніж оригінал. З копіями буває купа клопотів, а іноді навіть проблеми з законом! Але сьогодні...

2

Давайте поговоримо про веб-розробку з любов'ю :) Зустрічайте блог від нашого гостя Даніеля Маттея, в якому він пропонує як мінімум 6 причин любити таку чудову систему керування контентом, як...

4

Існує багато методів і факторів, що використовуються для просування сайтів в Яндексі. Сьогодні ми поговоримо як саме просунути сайт в Яндексі після відміни впливу посиланнь.

5

Нещодавно компанія SearchMetrics провела щорічне дослідження, в ході якого проаналізувала головні фактори ранжування в Google. Результати виявилися досить цікавими.

Subscribe to our blog updates