50 способів протестувати юзабіліті сайту

13.11.2015
50 способів протестувати юзабіліті сайту
Автор:

Візьміть інфографіку з собою! :) Коди для вбудовування (3 частини):

<a href="//internetdevels.ua/blog/50-point-checklist-for-website-usability-testing" title="50 способів протестувати юзабіліті сайту" target="_blank"><img src="https://store.internetdevels.com/i/c358a611b6/900x9272-50-point_checklist_for_website_usability_testing-ukr-1.jpg" alt="50 способів протестувати юзабіліті сайту"/></a>

<a href="//internetdevels.ua/blog/50-point-checklist-for-website-usability-testing" title="50 способів протестувати юзабіліті сайту" target="_blank"><img src="https://store.internetdevels.com/i/c358a611b6/900x6109-50-point_checklist_for_website_usability_testing-ukr-2.jpg" alt="50 способів протестувати юзабіліті сайту"/></a>

<a href="//internetdevels.ua/blog/50-point-checklist-for-website-usability-testing" title="50 способів протестувати юзабіліті сайту" target="_blank"><img src="https://store.internetdevels.com/i/c358a611b6/900x3661-50-point_checklist_for_website_usability_testing-ukr-3.jpg" alt="50 способів протестувати юзабіліті сайту"/></a>

Сьогодні саме той день, щоб глобально відсвяткувати досягнення у сфері юзабіліті! Сьогодні Всесвітній день юзабіліті! Цей блог присвячений усім UX ентузіастам і експертам, які усвідомлюють важливість юзабіліті сайтів, і докладають всіх зусиль, щоб зробити свій вклад в покращення користувацького досвіду по всьому світу, і зробити його якомога кращим. Всесвітній день юзабіліті це особливий день, який об’єднує програмістів, веб дизайнерів QA тестерів, та інші спільноти професіоналів з одними цінностями та цілями: зробити життя простішим і легшим. Цей день - святкування того, що ми вже досягнули, покращуючи створені продукти, а також формування бачення для майбутнього UX трендів і стратегій. Ми підготували чекліст, як протестувати юзабіліті сайту. Надіємось, що він вам знадобиться і допоможе уникнути незручностей поганого дизайну або низькоякісних веб-сайтів. Отож, насолоджуйтесь і дізнавайтесь основи юзабіліті від А до Я!

Ознайомтеся з психологією користувача

Коли ви добре обізнані з психологією користувача, ви вже на крок ближче до прокращення юзабіліті на вашому веб-сайті. Ознайомившись з наступними порадами та застосувавши їх на практиці, ви досягнете успіху.

1) Справжній, чудовий UX дизайн обов’язково дає відповіді на три запитання, які часто присутні в думках користувачів. І вони дуже прості: “Про що цей сайт?”, “Чим мені це буде корисним?”, “Що далі?”. Тому, ви повинні розповісти про що ж ваш сайт, вказавши це у заголовку або зображенні. Потім, покажіть які переваги матиме користувач, але не згадуйте причин, чому користувач повинен щось купити, зареєструватися або просто натиснути на посилання. Акцентуйте увагу на тому, що саме вони отримають, скористувавшись вашими пропозиціями. Коли користувачі вже знають що до чого, вони повинні розуміти, яким буде наступний крок. Це може бути як реєстрація, так і інформація про початок співпраці.

2) Само собою зрозуміло, що ваш веб-сайт повинен викликати довіру. Люди зазвичай довіряють тим компаніям, які виглядають справжніми. Якщо ваш сайт справляє таке враження, тоді користувачі будуть впевненими, що ви не шахраї.

3) Нема нічого ідеального, тому якщо у вас є не лише хороші, а й негативні коментарі - це цілком нормально. Зазвичай, люди ставляться з підозрою до продуктів, які виглядають занадто чудово.

4) Крім того, обмеживши можливість голосувати, або просто давши її лише досвідченим користувачам, ви зможете визначити, яким продуктам вони довіряють найбільше.

5) Якщо ви гарантуєте користувачам конфіденційність, вони поділяться особистими даними, тому що відчуватимуть безпеку.

6) Ще одна річ, про яку варто згадати, - це те, що вам слід постійно давати нову інформацію про ваш продукт. Так би мовити, скажіть їм справжні терміни доставки, ціни, та в яких цілях буде використовуватися їх електронна адреса.

Навігація та лейаут

Навігація є невід’ємною частиною будь-якого сайту, оскільки саме вона допомагає відвідувачам користуватися вашою сторінкою. Тому, відмінна навігація є дуже цінною. Чи насправді створена вами навігація є чіткою і зрозумілою? Якщо це не так, зробіть план та розташуйте елементи навігації у зрозумілій манері. Користувачі дуже задоволені, якщо вони можуть швидко й без перешкод знайти потрібну інформацію. Це те, що стосується загальних положень, а тепер давайте перейдемо до більш конкретних кроків.

7) Спочатку створіть мапу сайту, так як без неї неможливо обійтися великим сайтам. Кожен, хто відвідуватиме ваш сайт “не загубиться” і легко знайде шлях від однієї сторінки до іншої. І, що навіть більш важливіше, пошуковикам буде набагато легше зібрати потрібну їм інформацію про ваш сайт.

8) Ще одна функція, яка допоможе відвідувачам у навігації - хлібні крихти. Властивості бредкрамбів полягають у тому, що вони вказують місцезнаходження користувача на веб-сайті та змешують кількість дій, які роблять користувачі для того, щоб дістатися до певної сторінки.

9) Також, зробіть функцію пошуку. Прикладіть трішки зусиль і створіть хорошу пошукову систему на сайті, яка показуватиме всі подібні одиниці, якщо не буде саме такої, яка потрібна, і відображатиме елементи, які шукає користувач, навіть якщо назва, яку він написав, містить помилку. Чудова пошукова система - це та, яка обробляє синоніми, відмінки, альтернативні варіанти написання та важкі запити.

10) Кнопки відіграють одну з найважливіших функцій будь-якого інтерактивого дизайну. Існує два типи кнопок, тому що існують основні і другорядні дії, що виконуються користувачами. Кнопки на зразок “Купити”, “Зберегти” чи “Поділитись” вважаються основними, і, звичайно, ми очікуємо, що користувачі натискатимуть на ці кнопки. Зробіть їх іншого кольору і відтінку, і помістіть їх десь в осі взаємодії з користувачем, щоб він побачив їх автоматично. Дії “Відмінити”, “Скинути” або “Пропустити” повинні відображатися у формі менш помітних кнопок. Для їх створення, використовуйте подібні відтінки та тони і постарайтесь розмістити їх подалі від осі взаємодії.

11) Як насправді повинне виглядати гарно оформлене меню? Підпункти меню повинні бути розміщеними у спадаючому порядку, залежно від популярності. Найважливішою функцією підменю є те, що воно повинне завжди бути розташоване в тому самому місці, на кожній сторінці сайту. Тоді користувачі швидко зрозуміють, де саме його шукати.

12) Зазвичай користувачі очікують, що лого вашого сайту при натисненні буде вести до домашньої сторінки сайту, тому переконайтесь, що ви це вже зробили.

13) Чіткі та описові посилання доповнюють першокласну систему навігації. З хорошим текстом, використаним у ролі посилання, користувачі зможуть ефективно переглянути сторінку, швидко прийняти рішення, і як результат дістатися до бажаного пункту призначення.

14) Правильно спроектований лейаут веб-сайту дуже сильно допомагає, тому що ви матимете змогу успішно збільшити продажі продукту. Люди можуть переглядати ваш сайт для того, щоб просто пробігтися очима, можливо, аби щось пошукати, або для того щоб знайти те, що хотіли, і вкінці кінців - купити. Адаптуйте ваш дизайн для кожної з цих ситуацій. Зробіть сайт простим для перегляду (уникайте зайвих речей, але використовуйте зображення та графіку, щоб звернути увагу користувачів). Якщо у вас є новинка, і ви хочете продати її, постарайтесь розмістити її на помітному місці, щоб відвідувач легко її знайшов.

15) Якщо ви хочете мати добре оптимізований сайт, почніть використовувати важливі ключові слова у ваших лінках, щоб користувачі знали, де саме вони можуть знайти відповідну інформацію. Це не просто SEO, це також частина хорошої навігації і юзабіліті.

16) У вас на сайті достатньо “білого місця”? Розмістивши елементи один біля одного, ви можете перенавантажити користувачів. Прикладіть зусиль і спроектуйте зручний і приємний дизайн.

17) Ви вже розташували інформацію належним чином? Деколи слід полегшити процес пошуку для користувачів, щоб їм було зручніше знайти, що вони хочуть, згрупувавши подібну інформацію разом.

18) Обов’язково покажіть користувачам, де вони знаходяться. Перевірте, чи ви вказали різницю між відвідуваними і не відвідуваними посиланнями. І все це для зручності клієнтів.

19) Ваш сайт правильно відображає інформацію на інших пристроях? Користуйтесь респонсивним дизайном, і ваш сайт виглядатие однаково на усіх екранах.

20) Виконуйте правила F-паттерна. Дані, які репрезентуються на вашій сторінці, повинні нагадувати фору літери “F”. Тоді користувачі зможуть помітити важливу інформацію, яку ви хочете їм подати.

21) І ще однією з поширених проблем є повільне завантаження сторінки. Переконайтесь, що сторінка швидко завантажується, і що ваш сайт є “дружнім” для кожного. Як результат, люди не покидатимуть вашу сторінку швидко.

Форми

Форми - це дорогоцінна частина сайту, на яку ви витратите більшу частину часу, і все це ради юзабіліті.

22) Якщо створена вами форма є занадто довгою, розділіть її на декілька сторінок. Основна ціль - зробити її максимально простою.

23) Краще буде, якщо ви розмістите подібні питання один біля одного.

24) Якщо вам потрібні вичерпні відповіді, використовуйте чекбокси, а якщо більш точні - радіокнопки.

25) Добавте стислі та зрозумілі підказки біля полів введення. Деколи інструкції є необхідними, коли запитання є багатозначним або складним. Якщо інструкція сама собою коротка, розмістіть її біля поля введення. Якщо пояснення довше, краще напишіть його біля форми.

26) Давши користувачам декілька підказок, ви зменшите кількість помилок. Ви можете це зробити декількома шляхами. Ваша порада може бути розміщена біля поля введення, або бути частиною інструкції до питання.

27) Коли користувач робить помилку або пропускає запитання, попередьте його про це, аби він це виправив. Якщо ви можете перевірити достовірність інформації, покажіть правильність відповіді зеленим, або червоним у протилежному випадку.

28) Мінімізувавши відповідь користувачів, ви отримаєте більш точні дані. Не запитуйте про речі, які є не такими важливими.

Дизайн та кольори

Веб-сайт без привабливого дизайну нічого не значить. Проте, кожен досвідчений дизайнер знає, що дизайн - це не просто завнішній вигляд, а також функціональність. Наступних 10 пунктів розповідають про покращення юзабіліті за допомогою дизайну.

29) Ви вважаєте ваш дизайн привабливим? Використовуйте колір, розташування, відповідні розміри, шрифти і навіть більше, для того, щоб створити незабутній досвід користувача.

30) Кольори у веб-дизайні вважаються не лише просто “кольорами”, а й функціями. Кожен колір несе в собі значення; це може бути “Підтвердити”, “Відмінити”, “Видалити” і так далі. Використовуйте усі можливі відтінки і тони, для того щоб привернути увагу користувачів. Спробуйте застосувати їх належним чином, і вони будуть грати ключову роль в юзабіліті сайту.

31) Нехай кольори будуть сферою роботи дизайнера. Кольори повинні гармоніювати з вашим брендом, тому дизайнер має бути добре обізнаним у конкретних деталях про компанію для того, щоб все ідеально скомбінувати.

32) Пам’ятайте про контраст. Дайте темні відтінки об’єктам, які ви хочете щоб користувачі побачили перш за все, і зробіть світлий фон. Ні в якому разі не потрібно використовувати світлий текст на світлому фоні, тому що тоді буде важко прочитати контент.

33) Фолд вашого веб-сайту повинен інформувати відвідувачів про те, що написано далі внизу.

34) Зображення відіграють більше функцій, ніж ви думаєте. Добре розташовані зображення направляють погляд користувачів, тому візьміть це до уваги. Наприклад, якщо у вас є фото з людиною, яка кудись дивиться, постарайтесь розмістити його так, щоб погляд людини був направлений саме на той текст, на який ви хочете, щоб користувачі звернули увагу.

35) Перевірте, чи ви додали опис до зображень. Розташуйте потрібну інформацію в тегах “alt” та “title”, тим самим дозволивши користувачам знати ціль розміщення картинки.

36) Задайте собі питання, чи шрифти, які ви використали, читабельні. Зробіть ваш текст легким для читання, уникаючи малого розміру шрифту та занадто складних шрифтів.

37) Кожне зображення може розповісти цілу історію, і деколи потрібно створити кмітливо продуману інфографіку, щоб все розповісти швидко, точно і у сучасному стилі.

38) Якщо ваша сторінка містить певні типи графіки, вони повині бути релевантними. Використовуйте зображення, що прямо відносяться до контенту, аби донести інформацію максимально точно.

Аналіз і тестування

Тестування користувачів також займає чільне місце у визначенні юзабіліті сайту. Давайте переглянемо наступні поради:

39) Для того, щоб побачити, чи юзабіліті веб-сайту є задовільним, створіть тест. Зробивши його надто складним для учасників, від нього не буде ніякої користі, тому що вони не зможуть залишити хороший відгук. Краще зробіть його простим.

40) Ще один факт, який потрібно взяти до уваги - це дослідження серед користувачів. Задайте їм декілька потрібних вам питань, і відповідно ця інформація допоможе при створенні веб-сайту. Зробіть міні-дослідження запитавши “Чи ви довіряєте компанії?”, «Як довго ви користуєтеся нашим продуктом?“, “Як ви потрапили на наш сайт?”, і так далі. Коли ви отримаєте відповіді, ви знайдете шляхи покращення сайту.

41) Є ще один хороший шлях до покращення юзабіліті. І це A/B тестування. Зробивши його, ви будете знати точку зору тисячі користувачів, щодо кращої та зручнішої версії сайту.

42) Юзабіліті тісно пов’язане з QA тестуванням, яке покращить зв’язок між вами та користувачами, і дасть вам ідеї як зробити додаток, сайт або інший продукт зручнішим.

43) Ви відповідаєте на запитання користувачів? Вони відвідують веб-сайти, саме для того, щоб отримати відповіді, тому важливо, щоб ваш сайт дав їм те, що вони шукають.

44) Не забудьте протестувати сайт в усіх браузерах. Він повинен однаково добре відображатися абсолютно скрізь, як у Google Chrome, так і у Firefox, Safari, Opera, Internet Explorer та інших браузерах. Тексти та написи Тепер поговоримо про важливі аспекти використання текстів на веб-сайті.
45) Переконайтесь, що мова в усіх текстах є достатньо зрозумілою.

46) Інструкції, написані на кнопках і меню, повинні бути стислими і прямими. Уникайте жаргону, специфічних термінів, жартів або будь-яких фраз, які можуть здаватися підозрілими, оманливими і заплутувати відвдувачів. Чим простіший текст, тим простіше користуватися навігацією сайту.

47) Заголовки повинні не лише лаконічно відображати головну ідею. Усі основні заголовки повинні бути підсилені важливою інформацією, яка іде далі.

48) Розповідайте користувачам кожнісіньку деталь, наприклад завжди ставте дати, коли саме була виставлена та чи інша інформація. Відвідувачі не повинні самі здогадуватися, чи дана інформація нова чи застаріла. Додайте деталі до статей, прес релізів, та іншого типу контенту.

49) Користуючись теглайнами, ви розповісте відвідувачам про подальші можливі дії або загальний опис сайту.

50) І останній, але не менш важливий пункт стосується URL. Найкраще написати коротку URL адресу, яка швидко всім запам’ятається, і буде приємною на вигляд.

Висновок

Обов’язок усіх дизайнерів і розробників - забезпечення ефективності та надійності продукту, задоволення користувачів і можливість зручного користування ним усіма людьми. Існує безліч методів і підходів щодо тестування та покращення юзабіліті. Надіємось, що усі поради стануть вам у пригоді. Будьте тим, хто створить продукт простим у користуванні і легким для розуміння. Удачі!...І...ще раз вітаємо вас з Всесвітнім днем юзабіліті.

2 votes, Рейтинг: 5

Також по темі

1

Кожного власника сайту в тій чи іншій мірі турбує його зручність, оскільки відвідувачі перестають відвідувати сайти з непрацюючими посиланнями, занадто складним дизайном, технічним хаосом та й...

2

Не втрачати мобільних користувачів вашого сайту допомагає респонсивний дизайн (від англ. "responsive" означає "той, що швидко реагує та адаптується...

3

В одному із попередніх блогів ми обговорювали найновіші тренди веб-дизайну. Сьогодні...

4

Смартфони стали невід’ємною частиною нашого життя, не кажучи вже про їхню надзвичайну популярність. Усім відомо, що кількість людей, які користуються інтернетом на мобільних пристроях перевищує...

5

Сьогодні у нашому високорозвиненому та винахідливому суспільстві, такі терміни як UI (User Interface) дизайнер та UX (User Experience) дизайнер використовуться набагато частіше, ніж коли-небудь...

Subscribe to our blog updates