5 міфів проект-менеджменту

25.11.2016
5 міфів проект-менеджменту
Автор:

Час для нової порції корисної інформації з проект-менеджменту від нашого експерта
Іванни aka Vania ;) Ми вже дізнавалися більше про ретроспективу та оцінку спринтів,
дивились, як застосовується метлодологія Agile у компаніях-гігантах, таких як Apple and Philips,
Intel and Nokia, а тепер будемо розвінчувати деякі міфи проект-менеджменту.

Управління проектами — досить поширене явище сьогодні. Не кожна пересічна людина зможе навіть приблизно описати, що це таке і як проходить звичайний робочий день менеджера. Через це і виникає багато міфів і непорозумінь. Ось кілька найпоширеніших з них:

Міф 1 — Віддалена співпраця не продуктивна.

Часто буває таке, що менеджери працюють з віддаленими командами. Згідно статистики, продуктивність віддалених працівників більша на 13%, ніж тих, хто працює в офісі.

Міф 2 — Необхідно мати сертифікат, щоб керувати проектами.

Навіть в IBM лише 56% менеджерів отримали сертифікат, а його відсутність не заважає бути справжніми професіоналами у своїй справі. При прийомі на роботу у ⅔ випадках PMI розглядається як великий “плюс”, а не як необхідність.

В першу чергу менеджер повинен поєднувати риси адміністратора і лідера, бути ініціативним, брати до уваги інтереси усіх сторін, що беруть участь у проекті, як замовника так і розробників, вміти комунікувати і завжди знаходити потрібні слова. Також, обов’язково правильно аналізувати інформацію - вибирати найважливіші моменти і передбачати різні варіанти перспектив, тобто бути стратегом.

Врешт-решт, ці навички можна отримати з досвідом і саме вони цінуються, а не сертифікат.

Міф 3 — Управління проектами — це лише робота з документацією.

Згідно результатів дослідження Wrike project management software менеджер проекту 90% свого часу витрачає лише на спілкування, адже саме це і є основою та запорукою успіху будь-якого проекту.

Міф 4 — Часті мітінги необхідні для того, щоб тримати всіх в курсі справ.

47% працівників вважають, що такі зібрання — це найбільша трата часу. Взагалі, тут дві сторони монети: з одного боку, деколи це справді забирає багато часу, який можна було б витратити на вирішення важливого завдання. З іншого ж боку, це досить ефективно тому, що спілкуючись, команда швидше вирішує певні питання. Це дає змогу кожному розуміти свою роль і роль інших в проекті.

Міф 5 — Провал проекту — це кінець...

Насправді, слово “провал” дуже переоцінене. В більшості випадків він сприяє успіху в майбутньому. Перш за все, це - цінний урок, який допоможе надалі не повторювати тих помилок, що спричинили крах проекту чи його негативні результати. Саме для цього існує таке поняття як “ретроспектива”, за допомогою якої можна проаналізувати всі невірні рішення і вирішити способи їх уникнення в майбутньому.

Взагалі, такі міфи придумують ті, хто не зовсім розуміє в чому полягає суть управління проектами. Тому, не піддавайтесь провокаціям, а робіть як вважаєте за потрібне ;) Всім успішних, вдалих та цікавих проектів!

3 votes, Рейтинг: 4.3

Також по темі

1

Компанії зі світовим ім’ям поганого не впровадять :) А наш проект-менеджер Іванна aka Vania пише лише про те, що дійсно цього варте. Отже, продовжуємо дізнаватися із серії її блогів про...

2

Декілька років назад Agile — це було нове слово в управлінні проектами. На сьогодні ж цією методологією користуються безліч компаній, для яких Agile - невід’ємна частина робочого процесу. Сьогодні...

3

Знову надаємо слово нашому проект-менеджеру Іванні (aka Vania). В попередній статті вона ділилася ідеями щодо ...

4

Ретпроспектива є однією з складових Agile-методології, важливим елементом спринта та спрямована на поліпшення процесу. В сьогоднішній статті ми наведем кілька корисних порад щодо її проведення...

5

Отже, настає той момент, коли ви готові розповісти нам про свій майбутній чудовий Drupal-проект. Однією з важливих задач для нас є оцінка (...

Subscribe to our blog updates