Категорії

5 міфів проект-менеджменту

25.11.2016
5 міфів проект-менеджменту
Автор:

Час для нової порції корисної інформації з проект-менеджменту від нашого експерта
Іванни aka Vania ;) Ми вже дізнавалися більше про ретроспективу та оцінку спринтів,
дивились, як застосовується метлодологія Agile у компаніях-гігантах, таких як Apple and Philips,
Intel and Nokia, а тепер будемо розвінчувати деякі міфи проект-менеджменту.

Управління проектами — досить поширене явище сьогодні. Не кожна пересічна людина зможе навіть приблизно описати, що це таке і як проходить звичайний робочий день менеджера. Через це і виникає багато міфів і непорозумінь. Ось кілька найпоширеніших з них:

Міф 1 — Віддалена співпраця не продуктивна.

Часто буває таке, що менеджери працюють з віддаленими командами. Згідно статистики, продуктивність віддалених працівників більша на 13%, ніж тих, хто працює в офісі.

Міф 2 — Необхідно мати сертифікат, щоб керувати проектами.

Навіть в IBM лише 56% менеджерів отримали сертифікат, а його відсутність не заважає бути справжніми професіоналами у своїй справі. При прийомі на роботу у ⅔ випадках PMI розглядається як великий “плюс”, а не як необхідність.

В першу чергу менеджер повинен поєднувати риси адміністратора і лідера, бути ініціативним, брати до уваги інтереси усіх сторін, що беруть участь у проекті, як замовника так і розробників, вміти комунікувати і завжди знаходити потрібні слова. Також, обов’язково правильно аналізувати інформацію - вибирати найважливіші моменти і передбачати різні варіанти перспектив, тобто бути стратегом.

Врешт-решт, ці навички можна отримати з досвідом і саме вони цінуються, а не сертифікат.

Міф 3 — Управління проектами — це лише робота з документацією.

Згідно результатів дослідження Wrike project management software менеджер проекту 90% свого часу витрачає лише на спілкування, адже саме це і є основою та запорукою успіху будь-якого проекту.

Міф 4 — Часті мітінги необхідні для того, щоб тримати всіх в курсі справ.

47% працівників вважають, що такі зібрання — це найбільша трата часу. Взагалі, тут дві сторони монети: з одного боку, деколи це справді забирає багато часу, який можна було б витратити на вирішення важливого завдання. З іншого ж боку, це досить ефективно тому, що спілкуючись, команда швидше вирішує певні питання. Це дає змогу кожному розуміти свою роль і роль інших в проекті.

Міф 5 — Провал проекту — це кінець...

Насправді, слово “провал” дуже переоцінене. В більшості випадків він сприяє успіху в майбутньому. Перш за все, це - цінний урок, який допоможе надалі не повторювати тих помилок, що спричинили крах проекту чи його негативні результати. Саме для цього існує таке поняття як “ретроспектива”, за допомогою якої можна проаналізувати всі невірні рішення і вирішити способи їх уникнення в майбутньому.

Взагалі, такі міфи придумують ті, хто не зовсім розуміє в чому полягає суть управління проектами. Тому, не піддавайтесь провокаціям, а робіть як вважаєте за потрібне ;) Всім успішних, вдалих та цікавих проектів!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Якісно проведена робота фахівців QA вкрай важлива, оскільки вона дозволяє вам бути впевненим, що ваш веб-сайт буде мати такий функціонал, яким ви його задумали. Хочете дізнатися більше про роботу...

2

Звісно, наш улюблений Drupal вміє творити дива. Але іноді ефект ще більш більш чудовий від поєднання одного фреймворка з іншим. Адже буває, що дуети звучить навіть більш переконливо, ніж соло-...

3

Бути потужним, безпечним та функціональним — це “те, що лікар прописав” для будь-якого хорошого сайту! Тому Drupal — це “здорова” ідея і для медичних сайтів у тому числі. Сьогодні ми підібрали...

4

Чарльз Стерлінг з Microsoft розповідає, як використовувати Power BI в роботі розробника. Зокрема, як викликати REST APIs без написання жодного рядка коду, а також як створювати інтеркативні звіти...

5

Приємно бачити, як Drupal 8 виконує свою обіцянку бути зручнішим у всьому! Ми вже обговорювали, як він поважає...

Давайте обговоримо ваш проект у всіх деталях

Шукаєте хороших Drupal-розробників? А ми тут! Яким би ви хотіли бачити проект своєї мрії? Зв’яжіться з нами і розкажіть про це. Із задоволенням втілимо вашу мрію в життя!

Приєднуйтесь до людей, які вже підписалися!

Хочете бути в курсі важливих і цікавих речей, що відбуваються? Ми інформуватимемо Вас про розвиток та нові події в Drupal, дизайні, тестуванні та ін.

Відпишіться у будь-який час